انتخاب گوشی پزشکی

انتخاب گوشی پزشکی

بهترین گوشی پزشکی به نوع کاری که شما انجام می دهید بستگی دارد. هنگام خرید یک گوشی پزشکی از خود بپرسید که شما بیشتر در کجا مشغول هستید؟ حیطه تخصص شما کجاست؟ آیا کار شما معالجه کودکان است و یا بزرگسالان؟ ویا اینکه شما در یک زمینه تخصصی مانند قلب و عروق فعالیت دارید؟

بسته به نوع کار شما انواعی از گوشی های پزشکی برای هر نوع موقعیت طراحی شده اند و در بازار موجود هستند.برای مثال گوشی های پزشکی قلب و عروق برای طیف گسترده ای از صداهای قلب طراحی شده اند که نمونه های خوب آن نوسانات قوی را پوشش می دهد و تداخل صداها را به حداقل می رسانند.در واقع در بسیاری از موارد پرستاران و پزشکان، گوشی های پزشکی قلب و عروق را به دلیل کیفیت و محدوده فرکانس صدای آنها انتخاب می کنند.

اگر شما در یک آمبولانس یا در یک محیط با صدای زیاد که در آن سروصداهای مختلفی وجود دارد کار می کنید ممکن است ترجیح دهید که با یک گوشی پزشکی الکترونیک کار نمایید. این گوشی قادر است صداهای دریافتی را تقویت نماید. همچنین این گوشی پزشکی برای پزشکانی که مشکلات شنوایی دارند بسیار مناسب است.

دانشجویان پرستاری یا کسانی که در محیط های ساکت تری کار می کنند می توانند یک گوشی ارزان تری را که دارای نوسان صدای مناسب و معقولی می باشد را انتخاب نمایند که ممکن است از مواد با دوام بالا و یا کم ساخته شده باشند.

هر گوشی طبی که در بازار موجود است دارای ویژگی های مثبت و منفی می باشد که بستگی به نوع استفاده از آن دارد، بنابراین در ابتدا قبل از خرید مطمئن شوید که دلیل استفاده شما از گوشی طبی مورد نظرتان چه خواهد بود.

تعدادی از گوشی های پزشکی تخصصی برای خرید که در دسترس هستند شامل موارد زیر است:

۱) گوشی های پزشکی کودکان

۲) گوشی های پزشکی برای مراقبت از بزرگسالان

۳) گوشی های پزشکی قلب و عروق

۴) گوشی پزشکی الکترونیکی

۵) گوشی های پزشکی EMT / EMS

۶) گوشی های پزشکی متخصصان بیهوشی

این موارد را در هنگام انتخاب و خرید یک گوشی پزشکی به خاطر داشته باشید.

در چه محیطی مشغول به کار هستید؟

آیا شما در یک محیط کاملا آرام یا در اتاق اورژانس کار می کنید؟ و یا در بخش مراقبت های سرپایی و یا در بخش اطفال؟
شناخت صحیح محیطی که در آن مشغول به کار هستید تاثیر بسیار زیادی در اینکه گوشی شما بهتر کار کند دارد و به شما کمک خواهد کرد تا اگر نیاز به یک گوشی پزشکی با نوسان صدای بالاتری داشتید بتوانید به خوبی این موضوع را تشخیص دهید.

اگر شما در یک محیط با سروصدای زیاد کار می کنید می توانید از یک گوشی الکترونیکی که توانایی شما را برای شنیدن صداهای خاص بهبود می دهد استفاده نمایید، و اگر در یک مطب پزشکی کار می کنید ممکن است سراغ گوشی های پزشکی غیرالکترونیکی که سبک تر و ارزان تر هستند بروید.

از چه بیمارانی مراقبت می کنید؟

آیا شما به طور معمول با نوزادان و کودکان سروکار دارید و یا بزرگسالان و یا بیماران مبتلا به مشکلات قلبی؟برخی گوشی های پزشکی برای گوش دادن به نوع خاصی از فرکانس ها، بهتر از نمونه های دیگر طراحی شده اند.برای مثال اگر شما سروکارتان با نوزادان و کودکان است یک گوشی پزشکی اطفال کارآمدتر از یک گوشی پزشکی برای بزرگسالان است و همچنین بالعکس بهترین گوشی پزشکی که می توانید برای خود انتخاب کنید را وضعیت پزشکی بیمارانتان تعیین می کند.

برای خرید یک گوشی پزشکی چه مقدار می خواهید هزینه کنید؟

بخش بزرگی از انتخاب و خرید یک گوشی پزشکی به مقدار پولی که مایلید هزینه نمایید بستگی دارد.
تعدادی از فاکتورهایی مثل کیفیت و میزان نوسان صدا، به همراه وزن و مولفه های صدا (زنگ و یا دیافراگم) و همچنین برند می توانند بر روی قیمت گوشی پزشکی تاثیر بگذارند.اگر بدانید که چه میزان کیفیتی از گوشی پزشکی برای شما لازم است کمک خوبی خواهد کرد تا در یک محدوده قیمت مناسب، نوع گوشی پزشکی خود را انتخاب نمایید.بعنوان مثال اگر شما می خواهید یک گوشی پزشکی که از مواد سبک وزن ولی قدرتمند ساخته شده بخرید باید مقدارهزینه بیشتری نسبت به یک گوشی ساده صرف نمایید.همچنین نام تجاری می تواند یک عامل در قیمت گذاری باشد. بعضی از برندها قیمت بیشتری را مطالبه می کنند.

در اینجا برخی از فاکتورهایی که می تواند روی قیمت گوشی طبی تاثیر بگذارد را آورده ایم:

۱) جنس (پلاستیک، فولاد، آلومینیوم)

۲) تکمه گوش

۳) طول لوله و ضخامت آن

۴) کیفیت و دوام

۵) وزن

۶) زنگ و یا دیافراگم

۷) اجزای الکترونیکی

۸) نام و برند تجاری

گوشی پزشکی خود را تمیز و امن نگه دارید!

هنگامی که شما یک گوشی طبی خوب انتخاب می کنید با نگهداری آن بصورت تمیز و امن عمر مفید آن را افزایش می دهید و از طرفی نوعی صرفه جویی نیز انجام داده اید.
خرید پوشش مناسب برای گوشی پزشکی، برچسب نام و تمیزکننده های مخصوص می تواند باعث افزایش عمر مفید این وسیله شود.
بعضی از مارک ها دارای قطعات قابل تعویض هستند که می تواند هزینه های خرید یک گوشی طبی جدید را بسیار کاهش دهد.
بعنوان مثال برخی از گوشی های طبی دارای زنگ ها، دیافراگم و نوک گوشی های قابل تعویض هستند که به راحتی می توانید آنهایی که خراب یا قدیمی شده اند را تعویض نمایید. این راه روش بسیار مناسب و هزینه کارآمدی برای حفظ یک گوشی پزشکی است.
هنگام خرید تمیزکننده های مخصوص مطمئن شوید که آنها به تجهیزات، جنس و رنگ گوشی های پزشکی صدمه ای نمی زند.
در نهایت به جای دورانداختن گوشی پزشکی قدیمی خود می توانید در هنگام خرید یک نمونه جدید، گوشی پزشکی قدیمی خود را با یک قیمت مناسب و معقول به فروش برسانید.

لوازم جانبی گوشی های پزشکی

در اینجا برخی از لوازم جانبی که شما می توانید برای طولانی کردن عمر مفید گوشی طبی خود، بهبود عملکرد و کارایی، تمیز نگاه داشتن و گم نشدن را معرفی خواهیم کرد.
این لوازم به قرار زیر است:

۱) یک برچسب یا نشان که مالکیت شما به نحوی در آن ذکر شده (در مواقعی که وسیله شما گم می شود)
۲) جعبه حمل (گوشی شما را تمیز و امن نگه می دارد.)
۳) دیافراگم و زنگ اضافی (می تواند بعد از آسیب دیدن و خراب شدن جایگزین شود)
۴) پاک کننده گوشی طبی
۵) مواد ضدعفونی کننده و دستمال آغشته به الکل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *