نقد و بررسی گوشی پزشکی لیتمن 

معرفی کامل، نقد و بررسی گوشی پزشکی لیتمن 

مقدمه

بیشتر پزشکان با گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک III آشنا هستند. اگر برند لیتمن نماد گوشی‌های پزشکی معاصر باشد، گوشی پزشکی لیتمن Classic III پرچمدار گوشی‌های پزشکی میانه قیمت این شرکت محسوب می‌شود.

چه چیزی پشت محبوبیت گوشی پزشکی لیتمن کلاسیکIII  است؟ ​آیا هزاران ارزیابی و نظر مثبت در مورد آن اتفاقی است؟

چرا گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳؟

استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳، ابزاری با قیمت مناسب، بادوام، منعطف و قابل اعتماد برای اکثر فعالان حوزهٔ سلامت و درمان است. ​این گوشی پزشکی امکانات پیچیده و سرعت زیادی ندارد. ​لیتمن کلاسیک ۳ به بیان ساده ​«جواب می‌دهد» و بسیار خوب هم جواب می‌دهد.

بنابراین گوشی پزشکی لیتمن Classic III انتخاب مناسبی برای اکثر پزشکان عمومی، دانشجویان، پرستاران و متخصصان بالینی است. دیگر متخصصان، بهتر است برای خرید مدل‌های سری برتر کاردیولوژی (مانند لیتمن کاردیولوژی ۴) بروند.

اگر بخواهیم خیلی مختصر عملکرد استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳ را بررسی کنیم باید بگوییم شما با این استتوسکوپ قادر به شنیدن هر صدایی خواهید بود؛ از مورمورهای گرید ۱ گرفته تا نویزهای S3 و S4 و دیگر صداها.​  این گوشی پزشکی به لطف پیشرفت و تجربه لیتمن  در چند دهه گذشته از قدرت شنوایی بی‌نظیری برخوردار است.

​شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کیفیت شنوایی و انتقال صوت گوشی پزشکی لیتمن Classic III همانند سری کاردیولوژی است؟​  ​خیر، هر متخصص قلب با گوشی کارآزموده می‌تواند تفاوت بین این دو استتوسکوپ را درک کند. ​آکوستیک این گوشی پزشکی با وجود این که بسیار خوب است، به اندازهٔ مدل‌های بسیار پیشرفتهٔ لیتمن عالی نیست. ​لیتمن کلاسیک ۳ فاقد وضوح، توانایی تقویت و تشخیص جزئیات و تفاوت‌های ظریف است.​

لیتمن کلاسیک  ۳ گوشی خوبی است. ​عملکرد شنوایی متوسط رو به بالایی دارد اما نباید از آن انتظار یک گوشی پزشکی بسیار پیشرفته را داشت. در این محدودهٔ قیمت مطمئن باشید لیتمن کلاسیک ۳ یکی از بهترین‌ها است.

تطبیق پذیری بالا به کمک دیافراگم قابل تنظیم

یکی از برترین نوآوری‌های استفاده شده در گوشی‌های پزشکی لیتمن، دیافراگم قابل تنظیم است. ​به کمک این دیافراگم و با تغییر سطح فشار قطعهٔ سینه‌ای بر بدن بیمار می‌توانید فرکانس‌های بالا و پایین شناسایی کنید.

به لطف این نوآوری، داشتن گوشی پزشکی با یک دیافراگم سنتی در یک سمت (برای تشخیص فرکانس‌های بالا) و سمت بل یا زنگوله‌ای در طرف دیگر (برای تشخیص فرکانس‌های پایین) ضروری نیست. هر دو طرف در گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳ می‌توانند با تغییر فشار وارده هم فرکانس‌های بالا و هم فرکانس‌های پایین را شناسایی کنند.

بنابراین سمت بزرگتر قطعهٔ سینه‌ای به عنوان یک دیافراگم سنتی عمل نمی‌کند، بلکه به صورت همزمان عملی مشابه دیافراگم سنتی و هم توان تبدیل شدن به حالت بل را دارد. ​این موضوع برای سمت اطفال استتوسکوپ نیز صدق می‌کند.

​این ویژگی موجب طبیق‌پذیری بالای استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳ می‌شود چرا که انگار ۴ گوشی پزشکی در یک محصول جای گرفته‌اند.​  طرف کوچکتر قطعهٔ سینه‌ای را نیز می‌توانید با باز کردن دیافراگم و نصب کردن آستر عدم انتقال لرزش همراه – با استتوسکوپ عرضه می‌شود – به یک بل باز سنتی تبدیل کنید.

مواد و مصالح استفاده شده در استتوسکوپ لیتمن  کلاسیک ۳

مانند دیگر استتوسکوپ‌های لیتمن این سری شرکت لیتمن، در ساخت بخش‌های فلزی از آلومینیوم استفاده شده در فضاپیما بهره گرفته شده و همچنین برخی از بخش‌ها با آلومینیوم آنود شده ساخته شده‌اند.​ آلیاژهای آلومینیومی با این کیفیت به علت رسانش فوق‌العادهٔ صدا، یکی از بهترین مصالح برای ساخت قطعات سینه‌ای در استتوسکوپ‌ها به شمار می‌آیند.

شرکت ایران لیتمن این گوشی‌ها را به مدت ۵ سال گارانتی می‌کند که نشان از این دارد که این استتوسکوپ‌ها جوری ساخته شده‌اند که مرد روزهای سخت باشند!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *